progress_icon

Data założenia postępowania: 2022-05-24

Gmina Sosnowiec

Zwycięstwa 20

41-200 Sosnowiec

NIP: 6440015167

Osoba kontaktowa:

Marta Kamińska

tel:

e-mail: m.kaminska@um.sosnowiec.pl

Opracowanie dokumentacji projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego pn.: „Remont dachu Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Zawodzie 34 w Sosnowcu”.

POSTĘPOWANIE NR Z122/199

Tryb postępowania: Zapytanie Ofertowe

Znak sprawy: Z 122/199

Przedmiot zamówienia:

Gmina Sosnowiec

al. Zwycięstwa 20

41-200 Sosnowiec

Zapytanie ofertowe na:

Opracowanie dokumentacji projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego pn.: „Remont dachu Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Zawodzie 34 w Sosnowcu”.



Sosnowiec, dnia 24.03.2022 r.


Rozdział I

INFORMACJE OGÓLNE

1. ZAMAWIAJĄCY

Gmina Sosnowiec

Al. Zwycięstwa 20,

41-200 Sosnowiec

Komórka organizacyjna prowadząca postępowanie:

Wydział Inwestycji

ul. Mościckiego 14

41-200 Sosnowiec

Adres internetowy (URL): http://www.bip.um.sosnowiec.pl/

godziny urzędowania – pon. 7:30 – 18:00, wt. – czw. 7:30 – 15:30, pt. 7:30 – 13:00.

tel. 32 296 0 701

2. TRYB ZAMÓWIENIA

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest z wyłączeniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych w oparciu o art. 2 ust. 1 pkt 1) tejże ustawy (Dz.U. 2021 poz. 1129) w trybie zapytania ofertowego.

Rozdział II

INFORMACJA O OFERTACH CZĘŚCIOWYCH

Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.

Rozdział III

PODWYKONAWCY

1. Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania zamówienia podwykonawcom. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom, i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców.

2. Zamawiający żąda, aby przed przystąpieniem do wykonania zamówienia Wykonawca, o ile są już znane, podał nazwy albo imiona i nazwiska oraz dane kontaktowe podwykonawców i osób do kontaktu z nimi, zaangażowanych w takie usługi. Wykonawca zawiadamia Zamawiającego o wszelkich zmianach danych, o których mowa w zdaniu pierwszym, w trakcie realizacji zamówienia, a także przekazuje informacje na temat nowych podwykonawców, którym w późniejszym okresie zamierza powierzyć realizację zamówienia.

Rozdział IV

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA I TERMIN WYKONANIA

1. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA I ZAKRES RZECZOWY ZAMÓWIENIA

1. Charakterystyka obiektu - stan istniejący:

Obiekt szkolny - zlokalizowany na działce nr4086, obręb 9.

Budynek użyteczności publicznej – oświaty, podpiwniczony,3 – kondygnacyjny, mieszczący: sale zajęć, salę gimnastyczną z sanitariatami.

Ściany zewnętrzne: murowane z cegły pełnej, oraz kamień.

Konstrukcja dachu: drewniana krokwiowo-płatwiowa, część centralna w postaci płyty żelbetowej.

Pokrycie dachowe: deskowanie, papa, blacha.

Stropy: żelbetowe płytowe.

Schody: żelbetowe monolityczne.

Okna: wymienione – nowe PVC.

Kubatura obiektu wynosi ok. 13 500,00m3

Powierzchnia użytkowa ok. 4 236,17,00 m2

Powierzchnia zabudowy ok. 1 289,09 m2

2. Obiekt wyposażony jest w n/w instalacje:

· Elektryczna

· Wodociągowa

· Kanalizacyjna

· Wentylacja i klimatyzacja: grawitacyjna

· Urządzenia gazowe

· Centralne ogrzewanie

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz
z niezbędnymi uzgodnieniami, opiniami i pozwoleniami na wykonanie robót budowlanychoraz pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót objętych dokumentacją.

Zakres prac objętych zamówieniem obejmuje:

a) wykonanie ekspertyzy technicznej stanu technicznego dachu oraz jej konstrukcji

b) opracowanie projektów budowlanych (z podziałem wg nowelizacji prawa budowlanego wchodzącego w życie z dniem 19.09.2020 r.) w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych w tym między innymi:

- branżę budowlano-architektoniczną,

- branżę konstrukcyjną,

- branżę sanitarną,

- branżę elektryczną

-oraz inne, których konieczność wykonania powstanie w wyniku wymiany lub przebudowy istniejących instalacji i urządzeń,

c) opracowanie projektów wykonawczych wielobranżowych w zakresie uszczegółowienia projektu budowlanego,

d) opracowanie przedmiarów robót oraz kosztorysów inwestorskich dla poszczególnych branż (w oparciu o uzgodnione z Zamawiającym dane wyjściowe do kosztorysowania),

e) opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych w poszczególnych branżach, zawierające w szczególności wymagania niezbędne do określenia standardu i jakości oraz sposobu wykonania poszczególnych robót,

f) informacji dotyczących bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze względu na specyfikę projektów, w przypadku gdy jej opracowanie jest wymagane na podstawie odrębnych przepisów oraz inne dokumenty niezbędne do realizacji inwestycji,

g) wykonanie inwentaryzacji obiektu (wyłącznie na użytek Wykonawcy, w zakresie niezbędnym do

opracowania dokumentacji projektowych),

h) dokonanie oceny stanu technicznego budynku, tj.: ścian, podłóg, konstrukcjibudynku,dachu itp. w związku z remontem dachu

i) uzyskanie aktualnych map, wypisów, uzgodnień, decyzji, opinii, badań i innych dokumentów niezbędnych dla prawidłowego wykonania przedmiotu umowy i uzyskania prawomocnych zezwoleń na realizację przedsięwzięć,

j) uzyskanie pozwolenia na budowę (o ile będzie wymagane) lub zgłoszenia wykonania robót budowlanych nie wymagających decyzji o pozwoleniu na budowę,

W ramach realizacji przedmiotu zamówienia po uzgodnieniu z Zamawiającym należy uwzględnić kompleksowy remont dachu, w tym między innymi:

· wymianę konstrukcji dachu bądź jej składowych części, w zależności od tego co wykaże ekspertyza

· wymianę warstw dachu (deskowanie, papa, warstwa wierzchnia) w zależności od tego co wykaże ekspertyza

· wykonanie dostępu w postaci drabiny, schodów, do wyłazu dachowego

· remont kominów w strefie poddasza

· wymianę wyłazu wejściowego na poddasze

· demontaż i ponowny montaż instalacji odgromowej, obróbek blacharskich, rynien, rur spustowych

· oraz inne prace naprawcze i wykończeniowe, których konieczność wykonania powstanie w wyniku remontu dachu (np. przebudowy instalacji elektrycznych na poddaszu

Zakres i forma dokumentacji projektowo - kosztorysowej:

  1. Zakres szczegółowy poszczególnych opracowań dokumentacji projektowo-kosztorysowej zawarty w Opisie Przedmiotu Zamówienia.
  2. Dokumentacja projektowo-kosztorysowa powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć oraz zgodnie z umową, a także obowiązującymi przepisami i normami. Przedmiotowa dokumentacja będzie służyć jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu na roboty budowlane w oparciu o ustawę Prawo zamówień publicznych oraz na jej podstawie realizowany będzie pełny zakres robót budowlanych niezbędnych dla użytkowania obiektu zgodnie z przeznaczeniem.
  3. Dokumentacja projektowo-kosztorysowa w swej treści powinna określać przedmiot zamówienia, w tym w szczególności: technologię robót, materiały i urządzenia a także parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii, urządzeń i wyposażenia w sposób nie utrudniający uczciwej konkurencji. Zgodnie z ustawą Pzp art. 29 ust. 3 przedmiotu zamówienia nie może opisywać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczegółowego procesu chyba, że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i nie można tego opisać za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy /lub, równoważne. W przypadku braku możliwości opisania przedmiotu zgodnie z ustawowymi wymaganiami Wykonawca winien każdorazowo poinformować o tym fakcie Zamawiającego.
  4. Dokumentacja projektowo-kosztorysowa powinna opisywać przedmiot zamówienia za pomocą cech technicznych i jakościowych, przy przestrzeganiu Polskich Norm przenoszących normy europejskie, w tym wszystkie niezbędne opinie, uzgodnienia i sprawdzenia rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów. Oświadczenie o wzajemnym skoordynowaniu technicznym opracowań projektowych powinno być wykonane przez osoby posiadające uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności. Dokumentacja winna uwzględniać przepisy zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie budowy.

  1. Wytyczne do projektowania:

a) W trakcie procesu opracowania dokumentacji - Wykonawca będzie zobowiązany do dokonywania konsultacji i uzgodnień z Zamawiającym (np.: w celu omówieniaprzyjętych rozwiązań projektowych, materiałowych,przebudowy urządzeń itp.).

b) Wykonawca po uzyskaniu pełnomocnictwa Zamawiającego wystąpi i uzyska niezbędne wstępne warunki dla potrzeb wykonania przedmiotowych usług.

c) Wykonawca na żądanie Zamawiającego zobowiązany jest do udzielania Zamawiającemu wszelkich informacji dotyczących przebiegu prac. Wykonawca jest zobowiązany do bezzwłocznego poinformowania Zamawiającego o wszelkich zagrożeniach w realizacji przedmiotu umowy, dotyczących w szczególności terminów oraz zakresu rzeczowego.

d) Zamawiający oczekuje autorskich, nowatorskich i nowoczesnych rozwiązań technologicznych i funkcjonalnych prowadzących do minimalizacji kosztów eksploatacji.

e) Zamawiający wymaga, aby przed terminem złożenia wniosku o pozwolenie na budowę, bądź zgłoszenia wykonania robót budowlanych Wykonawca przedstawił Zamawiającemu wersję projektu budowlanego - celem akceptacji ostatecznych rozwiązań projektowych.

f) Przedmiot zamówienia należy wykonać w oparciu o dokumentację przetargową oraz na podstawie wizji dokonanej w miejscu zamierzenia projektowego.

g) Zamawiający dopuszcza przeprowadzenie wizji lokalnej, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z Zamawiającym. W tym celu należy złożyć stosowne pismo w SekretariacieSpółki Sosnowieckie Inwestycje lub zgłosić ten fakt telefonicznie po numerem telefonu – Sekretariat (32 296 –0 – 710).

6. Przekazanie dokumentacji - wymagana ilość egzemplarzy:

Opracowana dokumentacja projektowa wraz z oświadczeniem o jej kompletności powinna zostać przekazana Zamawiającemu (w formie papierowej i elektronicznej (w plikach .pdf oraz plikach edytowalnych jak np. .dwg, .docx, .xlsx itp.-4 egz.niezależnie od ilości składanych egzemplarzy w celu uzyskania stosownych pozwoleń oraz 2 egz. w wersji elektronicznej)z zestawem wymaganych uzgodnień i protokołem sprawdzenia oraz wykazem opracowań tworzących zbiór dokumentacji w ilości zgodnej z umową.

7. Dokumentację należy dostarczyć łącznie z przekazaniem na rzecz Zamawiającego praw autorskich majątkowych do dokumentacji projektowej, bez dodatkowego wynagrodzenia.

  1. Wykonawca po uzyskaniu pełnomocnictwa Zamawiającego wystąpi i uzyska niezbędne wstępne warunki dla potrzeb wykonania przedmiotowych usług.
  2. Do obowiązku Wykonawcy należeć będzie dokonanie wszelkich pisemnych końcowych sprawdzeń i uzgodnień proponowanych rozwiązań zawartych w projektach ze wszystkimi jednostkami, jakie znajdują się w zakresie opracowania.

10. Uzupełnienia, korekty lub wyjaśnienia dotyczące dokumentacji projektowej, będącej przedmiotem niniejszego zamówienia zgłoszone przez Zamawiającego, Wykonawca wykona nieodpłatnie w ramachzawartej umowy podstawowej.

11. Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania usług objętych niniejszym zamówieniem zgodnie z wymogami:

a) Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane(z późniejszymi zmianami)

b) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129),

c) Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012 r., poz. 462 z późn. zm.),

d) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno – użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389 z późn. zm.),

e) Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.).

I. Nadzór autorski

1. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wyłoniony do wykonania niniejszego zlecenia zobowiązał się do świadczenia usług nadzoru autorskiego na etapie realizacji robót, zgodnie z opracowaną przezWykonawcę dokumentacją projektową.

  1. Zasady pełnienia nadzoru autorskiego:

a) Wykonawca dokumentacji projektowej zapewni pełnienie nadzoru autorskiego oraz uprawnionych projektantów we wszystkich branżach, zgodnie z wymogami prawa budowlanego.

b) Nadzór autorski będzie pełniony do chwili zakończenia i odbioru robót budowlanych na wezwanie Zamawiającego lub inspektora nadzoru.

c) Wezwanie zostanie przekazane Wykonawcy pisemnie, przesłane faksem, e- mailem lub zgłoszone telefonicznie z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem,

d) Błędy projektowe ujawnione w dokumentacji Wykonawca usunie na własny koszt.

  1. Pełnienie nadzoru branżowego podczas realizacji robót budowlanych - na podstawie zatwierdzonego projektu - od dnia protokolarnego przekazania terenu budowy do zakończenia inwestycji.
  2. Ostateczne zakończenie realizacji przedmiotu umowy zakończy się wraz z upływem okresu rękojmi i gwarancji na roboty budowlane wykonane w ramach w/w zadania inwestycyjnego, odebraniu przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisaniem protokołu odbioru końcowego.

2. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA

Termin realizacji zamówienia: tygodni od dnia podpisania umowy.

3. KOD WSPÓLNEGO SŁOWNIKA ZAMÓWIEŃ (CPV)

71240000-2 Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

Rozdział V

Warunki udziału w postępowaniu oraz podstawy wykluczenia

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu opisane w niniejszym rozdziale.

2. W odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu mogą ubiegać się Wykonawcy posiadający odpowiednie uprawnienia do wykonywania określonych czynności w tym projektowych, posiadają doświadczenie w realizacji tego typu zleceń tj. posiadają niezbędny potencjał techniczny, dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia oraz znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia i nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia

3. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów.

Rozdział VI

WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW, POTWIERDZAJĄCYCH SPEŁNIANIE WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ BRAK PODSTAW DO WYKLUCZENIA

1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wypełniony formularz oferty sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do Zapytania ofertowego.

2. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć:

2.1. Stosowne oryginalne lub notarialnie poświadczone pełnomocnictwo lub inny stosowny dokument, jeżeli oferta podpisywana jest przez pełnomocnika lub też w przypadku, gdy umocowanie do podpisania oferty nie wynika z dokumentu rejestrowego Wykonawcy.

3. Jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia, zamawiający może na każdym etapie postępowania wezwać wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych oświadczeń lub dokumentów potwierdzających, że nie podlegają wykluczeniu, spełniają warunki udziału w postępowaniu, a jeżeli zachodzą uzasadnione podstawy do uznania, że złożone uprzednio oświadczenia lub dokumenty nie są już aktualne, do złożenia aktualnych oświadczeń lub dokumentów.

Rozdział VII

WYMOGI DOTYCZĄCE OFERTY

1. Treść oferty musi odpowiadać treści Zapytania i zostać sporządzona wg formularza ofertowego stanowiącego Załącznik nr 1 do Zapytania ofertowego.

2. Oferta musi zostać sporządzona w języku polskim w formie elektronicznej w postaci skanu dokumentu opatrzonego własnoręcznym podpisem.

3. Oferta musi być podpisana przez Wykonawcę lub osobę/osoby upoważnioną/upoważnione do reprezentowania Wykonawcy lub Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego.

4. Poprawki lub zmiany w ofercie, muszą być dokonane w sposób czytelny, podpisane własnoręcznym podpisem przez Wykonawcę lub osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy.

5. Złożenie przez Wykonawcę więcej niż jednej oferty lub przedłożenie oferty wariantowej skutkuje odrzuceniem wszystkich ofert Wykonawcy.

6. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.

7. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za otwarcie oferty przed terminem w przypadku nieprawidłowego wykorzystania przez Wykonawcę Platformy do elektronicznej obsługi zamówień publicznych.

Rozdział VIII

OPIS SPOSOBU OBLICZENIA CENY

1. Wykonawcy, którzy na podstawie odrębnych przepisów nie są zobowiązani do uiszczenia podatku od towarów i usług w Polsce podają tylko cenę netto. W takim przypadku Wykonawca, składając ofertę, jest zobowiązany poinformować Zamawiającego, czy wybór jego oferty będzie prowadzić do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, wskazując nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku;

2. Stawka podatku VAT jest określana zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2016 r., poz. 710).

3. Nie należy stosować żadnych upustów.

4. Wszystkie wartości powinny być liczone w walucie polskiej, w tym ceny jednostkowe powinny być liczone z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku w rozumieniu ustawy z dnia z dnia 9 marca 2014 o informowaniu o cenach towarów i usług (Dz. U. poz. 915) oraz ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o denominacji złotego (Dz. U. z 1994 r. Nr 84, poz. 386 ze zm.).

5. Cena oferty powinna obejmować całkowity koszt wykonania przedmiotu zamówienia w tym również wszelkie koszty towarzyszące wykonaniu, o których mowa w ww. punktach Zapytania Ofertowego.

6. Wszystkie kwoty powinny być podane w złotych polskich. Cena oferty powinna być wyrażona cyfrowo i słownie oraz podana z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku zaokrąglona z zastosowaniem reguł matematycznych. Wszystkie ceny jednostkowe winny być podane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku zgodnie z zastosowaniem matematycznych reguł zaokrąglania. W przypadku, gdy Wykonawca poda ceny jednostkowe z większą niż dwie liczbą cyfr po przecinku, Zamawiający dokona poprawy tej ceny do dwóch miejsc po przecinku zgodnie z matematycznymi regułami zaokrąglania.

Rozdział IX

INFORMACJE O MIEJSCU, TERMINIE SKŁADANIA OFERT

1. MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA OFERT

Ofertę należy złożyć na Platformie elektronicznej do dnia 30.05.2022 r., do godziny 8:00

LINK: https://umsosnowiec.logintrade.net/rejestracja/?do_not_show_cookie_info=true

2. ZMIANA I WYCOFANIE OFERTY

2.1. Wykonawca może przed upływem terminu do składania ofert zmienić lub wycofać ofertę za pomocą Platformy przed upływem wyznaczonego terminu składania ofert. Szczegółowa instrukcja składania oferty, zmiany oferty lub jej wycofania znajduje się na Platformie w zakładce „Instrukcje”. Wykonawca może przed upływem terminu do składania ofert zmienić lub wycofać ofertę za pośrednictwem Platformy.

2.2. Powiadomienie o wprowadzeniu zmian powinno zostać złożone w sposób i formie przewidzianej w Zapytaniu dla złożenia oferty.

Rozdział X

TERMIN ZWIĄZANIA OFERTĄ

1. Wykonawca związany będzie złożoną ofertą przez okres 60 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

2. Wykonawca samodzielnie lub na wniosek zamawiającego może przedłużyć termin związania ofertą, z tym że Zamawiający może tylko raz, co najmniej na 3 dni przed upływem terminu związania ofertą, zwrócić się do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres, nie dłuższy jednak niż 60 dni.

Rozdział XI

BADANIE OFERT ORAZ KRYTERIA OCENY OFERT

1. W trakcie oceny ofert Zamawiający może żądać udzielania przez Wykonawców pisemnych wyjaśnień oraz uzupełnień dotyczących złożonej oferty.

2. Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty w oparciu następujące kryteria oceny:

2.1. Cena brutto (waga- 100%)

3. Za najkorzystniejszą ofertę zostanie uznana ta spośród nieodrzuconych ofert, która uzyska najwyższą łączną ocenę w ustalonym jednym kryterium oceny.

Rozdział XII

INFORMACJE O SPOSOBIE POROZUMIEWANIA SIĘ ZAMAWIAJĄCEGO Z WYKONAWCAMI

ORAZ PRZEKAZYWANIA OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW

1. Osobą uprawnioną do porozumiewania się z Wykonawcami jest: Marta Kamińska tel. 032 296 0 735.

2. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz wszelkie informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 1113, ze zmianami), osobiście, za pośrednictwem posłańca na adres Zamawiającego wskazany w rozdziale I pkt 1, faksem na nr 32 296 0 735 lub drogą elektroniczną wysyłając e-mail na adres: m.kaminska@um.sosnowiec.pl

3. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych Platformą do elektronicznej obsługi zamówień publicznych (zwanej dalej: „Platformą”) przy ich użyciu zostały opisane poniżej:

1) Do połączenia używany jest szyfrowany protokół HTTPS. Szyfrowanie danych odbywa się przy pomocy protokołu SSL. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Wykonawca posiadający konto na Platformie ma dostęp do możliwości złożenia, zmiany, wycofania oferty, a także funkcjonalności pozwalających na zadawanie pytań do treści Zapytania oraz komunikację z Zamawiającym w pozostałych obszarach.

2) Wymagania techniczne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy użyciu Platformy:

a) Dopuszczalne przeglądarki internetowe:

- Internet Explorer 8, Internet Explorer 9, Internet Explorer 10, Internet Explorer 11,

- Google Chrome 31

- Mozilla Firefox 26

- Opera 18

b) Pozostałe wymagania techniczne:

- dostęp do sieci Internet

- zainstalowana wtyczka flash - flash player - dotyczy Zamawiającego

- obsługa przez przeglądarkę protokołu XMLHttpRequest - ajax

- włączona obsługa JavaScript

- zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500 KB/s

- zainstalowany Acrobat Reader

- zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java - Java SE Runtime Environment 6 Update 24 lub nowszy

3) Dopuszczalne formaty przesyłanych danych

image/bmp, image/x-windows-bmp, application/msword, application/drafting, image/gif, application/x-compressed, application/x-gzip, multipart/x-gzip, image/jpeg, image/pjpeg, application/x-latex, application/pdf, image/pict, image/png, application/mspowerpoint, application/postscript, application/rtf, application/x-rtf, text/richtext, image/tiff, image/x-tiff, application/mswrite, application/excel, application/x-excel, application/vnd.ms-excel, application/x-msexcel, application/vnd.ms-excel, text/xml, application/x-zip-compressed, application/zip, application/vnd.ms-office, image/x-ms-bmp, video/x-msvideo, audio/x-ms-wma, application/vnd.oasis.opendocument.spreadsheet, application/acad, application/x-acad, application/autocad_dwg, image/x-dwg, application/dwg, application/x-dwg, application/x-autocad, image/vnd.dwg, drawing/dwg

4) Kodowanie i oznaczenie czasu przekazania danych

Czas zapisywany jest w formacie YYYY-MM-DD HH:MM:SS. Za datę przekazania oferty, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę, a nie datę wykonanie danej czynności przez Wykonawcę na Platformie

4. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy wynosi 50 MB.

5. Za datę przekazania oferty, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę, a nie datę wykonanie danej czynności przez Wykonawcę na Platformie.

6. Zasady dotyczące składania ofert:

1) Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy. W formularzu oferty Wykonawca zobowiązany jest podać adres poczty elektronicznej używany do logowania w Platformie, za pomocą którego będzie prowadzona korespondencja z Wykonawcą.

2) Oferta powinna być sporządzona w języku polskim, z zachowaniem postaci skanu dokumentu opatrzonego własnoręcznym podpisem w formacie danych .pdf.

3) Wykonawca może przed upływem terminu do składania ofert zmienić lub wycofać ofertę za pośrednictwem Platformy.

4) Wykonawca po upływie terminu do składania ofert nie może skutecznie dokonać zmiany ani wycofać złożonej oferty.

7. Sposób komunikowania się Zamawiającego z Wykonawcami (nie dotyczy składania ofert)

1) W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami w szczególności składanie oświadczeń, zawiadomień oraz przekazywanie informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem Platformy.

2) Zamawiający może również komunikować się z Wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej, email: mmol@um.sosnowiec.pl

3) Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem Platformy jako załączniki. Zamawiający dopuszcza również możliwość składania dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń (z wyłączeniem oferty) za pomocą poczty elektronicznej, na adres poczty elektronicznej wskazany w pkt. 2).

8. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.

9. Zamawiający sugeruje, aby korespondencja dotycząca niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oznaczone były nazwą oraz znakiem postępowania.

10. Wyjaśnienia dotyczące Zapytania udzielane będą z zachowaniem zasad i terminów określonych w art. 38 ustawy Prawozamówieńpublicznych. Wszelkie wyjaśnienia, modyfikacje i inne informacje związane z niniejszym postępowaniem Zamawiający będzie zamieszczał na swojej stronie BIP (Biuletyn Informacji Publicznej) w zakładce, w której umieszczony jest Zapytania dotyczący niniejszego postępowania.

Rozdział XIII

WARUNKI DOTYCZĄCE UMOWY

Wzór umowy, określający warunki, na których Zamawiający zawrze umowę w sprawie udzielenia zamówienia publicznego, zawiera Załącznik nr 2 do Zapytania ofertowego.

Rozdział XIV

POUCZENIE O ŚRODKACH OCHRONY PRAWNEJ

Wykonawcom i innym osobom nie przysługują środki ochrony prawnej.

Rozdział XV

INFORMACJE DODATKOWE

Zamawiającemu przysługuje prawo unieważnienia Zapytania ofertowego bez podania przyczyny w każdym czasie. Zamawiający może ponadto modyfikować treść zapytania w każdym czasie.

Rozdział XVI

KLAUZULA RODO art. 13

Realizacja obowiązku informacyjnego w związku z wymaganiami art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (dalej: RODO)

1. Administrator Danych Osobowych

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Prezydent Miasta Sosnowca. Może Pani/Pan uzyskać informacje o przetwarzaniu Pani/Pana danych osobowych w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu z siedzibą przy Al. Zwycięstwa 20.

2. Inspektor Ochrony Danych

Inspektorem Danych Osobowych wyznaczonym przez Prezydenta Miasta Sosnowca jest Agata Kozłowska. Może się Pani/Pan z nią skontaktować osobiście pod adresem ul. Mościckiego 14 pokój 406, e-mail: iod@um.sosnowiec.pl, nr telefonu 515-041-778 lub 32-296-0-687.

3. W jaki celu i na jakiej podstawie przetwarzamy Państwa dane osobowe

Przetwarzanie Pani/Pana danych odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 cRODO w celu wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze wynikającego z art. 223 ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego.

4. Czy podanie przez Państwa danych osobowych jest obowiązkiem i jakie są konsekwencje ich niepodania

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do odpowiedzi na Pani/Pana wniosek.

5. Komu możemy przekazań Państwa dane osobowe

Pani/Pana dane będą udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisu prawa lub takim, z którymi Administrator zawarł umowę.

6. Jak długo będą przechowywane Państwa dane osobowe

Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane jedynie w okresie niezbędnym do spełnienia celu, dla którego zostały zebrane lub w okresie wskazanym przepisami prawa. Po spełnieniu celu dla którego dane zostały zebrane, dane mogą być przechowywane jedynie w celach archiwalnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Okres przechowywania danych w Urzędzie Miejskim wynika z Rozporządzenia w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych i w tym przypadku zgodnie z Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt dokumenty przechowywane są przez okres 10 lat.

7. Jakie są Państwa prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych

W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych ma Pani/Pan prawo do żądania od Administratora dostępu do nich, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych. Pani/Pana prawa mogą zostać ograniczone zgodnie z przepisami RODO. Pani/Pana prawa na wniosek zrealizuje Administrator.

8. Gdzie mogą Państwo wnieść skargę wobec przetwarzania Państwa danych

Gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, przysługuje Pani/Pani prawo do wniesienia skargi wobec ich przetwarzania do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2.

9. Czy Państwa dane będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji

Pani/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane chyba, że takie działanie jest dozwolone przepisami prawa, które przewidują właściwe środki ochrony praw i wolności osób, której dane dotyczą.

LISTA ZAŁĄCZNIKÓW DO ZAPYTANIA

Wymienione poniżej załączniki stanowią integralną część Zapytania ofertowego:

Załącznik Nr 1 - Formularz ofertowy

Załącznik Nr 2 - Wzór Umowy

Załącznik Nr 3 - załącznik graficzny z lokalizacją działki

Przedmiot zamówienia:

Lp. Przedmiot zamówienia CPV/Indeks Ilość J.m Miejsce realizacji Termin wykonania Załącznik/Link Uwagi
1. Usługi architektoniczne - #1 71240000-2 1 szt. Czytaj

Kryteria oceny oferty:

Lp. Nazwa kryterium Waga kryterium
1. Cena 100%

Kryteria formalne:

  1. Termin płatności: 30 dni
  2. Miejsce dostawy: siedziba
  3. Koszt transportu: po stronie wykonawcy

Pytania do postępowania "Opracowanie dokumentacji projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego pn.: „Remont dachu Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Zawodzie 34 w Sosnowcu”."

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia


Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz

Waluta: PLN

Wartość poniżej kwoty określonej w PZP: Tak

Wybór oferty: Bez zastosowania aukcji elektronicznej

Termin związania ofertą: -

Możliwość składania ofert cząstkowych: Nie

Możliwość składania ofert równoważnych: Nie

Możliwość składania ofert wariantowych: Nie

Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...